خانه آرایی – ۶۴۴

خانه آرایی – ۶۴۴

به فضای نشیمن‌تان روحیه تازه‌ای ببخشید.

 

اگر شما هم جزو افرادی هستید که علاقه دارید مرتب دکوراسیون خانه را تغییر بدهید، می‌دانید که این کار هزینه زیادی دربردارد. با وجود این، روش‌های آسان و کم هزینه زیادی وجود دارد که می‌توانید با کمک آن‌ها ظاهر اتاقتان را عوض کنید.

 

تغییر چیدمان مبلمان

این راه، کم هزینه‌ترین روش برای به روز رسانی فضا است. جابجایی مبلمان در اتاق‌نشیمن ظاهر اتاق را کاملاً تازه می‌کند. اگر آمادگی این تغییر را ندارید، سعی کنید سایر تزئینات اتاق را جابجا کنید یا چیدمان قفسه کتابخانه یا ویترین دکوری را تغییر بدهید و تأثیر زیاد آن را مشاهده کنید.

 

رنگ اتاق

تغییر رنگ فضای نشیمن واضح ‌ترین روش برای ظاهر جدید آنجا است، فقط به کمی هزینه و صرف وقت نیاز دارد. برای رنگ گزینه‌های بی‌نهایتی وجود دارد، می‌توانید کل اتاق را به صورت تک رنگ رنگ بزنید، یک دیوار را به سبک‌های مختلف رنگ آمیزی کنید یا طراحی و شابلوهای مختلف به کار ببرید. برای رنگ محدودیتی وجود ندارد.

 

تغییر وسایل روشنایی

لوسترها مانند جواهراتی هستند که نور اتاق در آن می‌درخشد. با تغییر لوسترهای فضای نشیمن می‌توانید روحیه آنجا را نیز عوض کنید. اگر لوستر رنگی دارید، می‌توانید رنگ دیگری به آن بدهید، اگر لوستر شما ساده است، طرح‌دار آن را انتخاب کنید.  امروزه، گزینه‌های انتخابی فراوانی برای انواع لوستر وجود دارد.

 

بالش های تزئینی

افزودن بالش‌های تزئینی و پتو به اتاق‌نشیمن به آنجا رنگ و بافت ویژه‌ای می‌دهد و به اتاق جلوه تازه‌ای می‌بخشد. به خصوص اگر این کار را با تغییر فصل همگام کنید. برداشتن بالش‌های سنگین و تیره زمستانی و جایگزینی آن‌ها با انواع سبک و خوش‌رنگ‌تر در تابستان، روحیه اتاق را به کل تغییر می‌دهد.

نصب تابلو

کارهای مختلفی وجود دارد که می‌توان با تابلو یا آثار هنری انجام داد، از جمله تغییر مکان آن‌ها یا افزودن تابلوهای جدید به بقیه. آنچه که به دیوار نصب می‌شود تاثیر بزرگی بر فضا دارد. اگر تابلویی برای نصب به دیوار ندارید، با کاغذ دیواری تابلو بسازید، کتاب‌های قدیمی را قاب کنید یا بنا به سلیقه خودتان یک اثر هنری استثنایی خلق کنید.

 

کم کردن شلوغی اتاق

قرار دادن وسایل زیاد در اتاق‌ نشیمن آنجا را کوچکتر از آنچه که هست نشان می‌دهد و شما را دلتنگ می‌کند. برای سبک کردن فضا، می‌توانید به راحتی چندین وسیله را از آنجا حذف کنید.  اتاقتان به نفس کشیدن نیاز دارد.  اگر احساس می‌کنید فضای شما تنگ است یا خوهان ظاهر جدیدی برای آن هستید، در مورد وسایلتان کمی بیشتر فکر کنید.

 

ایده‌های بیشتر:

– پرده‌های اتاق را عوض کنید.

با عکس‌های خانوادگی یک گالری دیواری درست کنید.

– سبک لوستر، آباژور و چراغ‌های دیوارکوب تان را تغییر بدهید.

– قاب عکس‌های جدید تهیه کنید یا آن‌ها را همرنگ کنید.

– آینه قابداری تهیه کنید و آن را با سایر وسایل اتاق هماهنگ کنید. آینه را مقابل پنجره قرار بدهید تا اتاقتان بزرگتر جلوه کند.

– با رنگ اسپری وسایل چوبی یا تزئینی را رنگ کنید.

– درها و چهارچوب‌ها را تغییر رنگ بدهید.

– قالیچه و پادری‌های نو تهیه کنید.

ترجمه : کارولین سحاکیان