چند نما از سي نما – ۶۴۴

چند نما از سي نما – ۶۴۴

اکران آنلاین «دابلند»

محمدرضا مصباح تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دابلند» ساخته‌ ابراهیم ابراهیمیان که در کشور گرجستان ساخته شده است اعلام کرد به دنبال اتفاقات ناشی از کرونا تصمیم دارد بدون اکران در سینماها این فیلم سینمایی را به صورت آنلاین عرضه کند.

وی عنوان کرد با توجه به اینکه مردم به توصیه‌ی وزارت بهداشت باید در خانه بمانند و سینماها هم تعطیل است به منظور همراهی با ستاد مقابله با کرونا و ایجاد فضای سرگرم‌کننده برای مردم در قرنطینه خانگی، آمادگی داریم این فیلم سینمایی را بدون اکران عمومی در ایران و همزمان با اکران جهانی آن به صورت آنلاین اکران کنیم.

مهدی کوشکی، دیمیتری تاتیشویلی، آنا ماتوآشویلی، بکا تورمانیدزه، سالومه پاقاوا، لاشا کانکاوا، سوفیا سبیشورادزه و … در این فیلم که در سکوت خبری ساخته شده و محصول مشترک سینمای ایران و گرجستان است ایفای نقش می‌کنند.

گفتنی است فیلم سینمایی «دابلَند» فضایی کمدی فانتزی دارد.

 

«سازهای ناکوک» علی حضرتی کوک شدند!

با آماده شدن موسیقی «سازهای ناکوک» توسط شورا کریمی، این فیلم در استودیوی ایرج شهزادی وارد مرحله صداگذاری و میکس شد. پس از وقفه موقتی که بخاطر ایمن سازی شرایط استودیوی صدا (جهت مقابله با اپیدمی کرونا) پیش آمد، انجام مراحل نهایی صداگذاری و میکس فیلم «سازهای ناکوک» آغاز شد.

اولین تجربه کارگردانی علی حضرتی بعد از تهیه کنندگی فیلم های سینمایی «خداحافظی طولانی»، «نیمرخ‌ها» ساخته شادروان ایرج کریمی، «یک قناری، یک کلاغ» ساخته اصغر عبدالهی و «اردک لی» ساخته بهروز غریب پور است.

فیلمبرداری این فیلم در پاییز و زمستان ۹۸ در تهران و روستای «فیلبند» از توابع مازندران انجام شده است. هنگامه قاضیانی، غزل شاکری و حامد کمیلی به اتفاق مرتضی ضرابی و احمد عربانی (کاریکاتوریست مشهور) نقش های اصلی و مکمل این فیلم را ایفاء کرده‌اند.

«سازهای ناکوک» قصه دو خواهر است که با ورود مردی عاشق، هویت اولی در آستانه فروپاشی و شخصیت دومی در مسیر جدیدی ازخودشناسی قرار می‌گیرد.

 

«اورکا» به آخر خط رسید

فیلمبرداری فیلم سینمایی «اورکا» به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه‌کنندگی طهورا ابوالقاسمی به پایان رسید. این فیلم پس از نزدیک ‌به سه ماه فیلمبرداری در شمال، چابهار و تهران، وارد مرحله پس از تولید شده و سامان مقدم به عنوان مشاور کارگردان در پروژه «اورکا» حضور دارد.

ترانه علیدوستی، مسعود کرامتی، مهتاب نصیرپور، ارمیک‌ قریبیان، محمد رشنو، حسن زارعی، فاطیما نیشابوری و سپیده علایی با حضور مهتاب کرامتی گروه بازیگران «اورکا» را تشکیل می‌دهند.

در تولید فیلم سینمایی «اورکا» عواملی که نامشان در پی می‌آید مشارکت داشته‌اند:

نویسنده: طلا معتضدی، مدیرفیلمبرداری: روزبه رایگا، طراح چهره‌پردازی: عباس عباسی،

طراح صحنه: امیرحسین حداد و مهتاب کرامتی، طراح لباس: مهتاب کرامتی، مدیرتولید: سمیرا علایی، عکاس: مریم مجد، مشاور رسانه‌ای: ثمین مهاجرانی.

 

انتشار نخستین تصویر فیلم سینمایی «طلا خون»

اولین تصویر از فیلم سینمایی «طلاخون» به کارگردانی ابراهیم شیبانی با حضور شهاب حسینی منتشر شد. در «طلاخون» بهار قاسمی چهره جدیدی است که به ایفای نقش می‌پردازد و پیشتر در تئاتر فعالیت داشته است.

همچنین شهاب حسینی، حسام منظور، زهرا خوشکام و ترنم کرمانیان دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند. «طلاخون» چهارمین فیلم سینمایی ابراهیم شیبانی است.