چهارشنبه, مهر 04, 1397

لوگو خانواده جوان

نوای خوش - خانواده 606

 

 

احسان غفاری نوازنده  برجسته تار

خانه ما، همیشه پاتوق هنرمندان بود

 

 


تنها پزشکان ایرانی نیستند که در آن سوی مرزها شهرت دارند، بلکه هنرمندان جوان کشورمان نیز در کشورهای دیگر، هم مشهورند، هم به شناساندن و آموزش هنر اصیل ایرانی مشغول. یکی از این جوانان هنرمند احسان غفاری متولد 1362 بابل است که گفت و گویی با وی انجام شده است.  

 

lچگونه و از کجا وارد دنیای موسیقی شدی؟

ll پدرم خواننده، شاعر و مدرس آواز و ردیف‌دان است. خانه ما همیشه پاتوق هنرمندان بود و من از پنج شش سالگی موسیقی را از پدرم آموختم. از 8 سالگی از طریق شنیدن و به صورت گوشی ردیف‌های ایرانی را به طور مختصر یاد گرفتم به طوری که پدرم هر یک از دستگاه‌های موسیقی را می‌خواند، تشخیص می‌دادم. پدرم بسیار مایل بود که نواختن سازی را یاد بگیرم و در 10 سالگی من تشخیص داد که باید تار یاد بگیرم و معلم بسیار خوبی برایم انتخاب کرد. داوود مجد از تهران به مازندران آمده بود و پدرم و مجد، مرا به صورتی کنترل شده جلو بردند. سه سال شاگرد مجد بودم. بعدها استاد سدیف، که استاد مسلم آواز ایران است، در جایی صدای ساز مرا شنید و مدت یک هفته با ایشان بودم و سپس حدود دو سال با او رفت و آمد داشتم و دوره خوانندگی را گذراندم.

پس از گذراندن دوره‌ای نزد استاد هوشنگ ظریف، زنده یاد محمدرضا لطفی به ایران آمد و سدیف به من تاکید کرد از علم استاد لطفی هم استفاده کنم و پنج شش سال هم شاگرد لطفی بودم و  در ضمن، از دانشگاه تهران در رشته نوازندگی تار  مدرک کارشناسی گرفتم.

و...

ادامه مطلب را در مجله خانواده 606 بخوانید.

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی