دوشنبه, مرداد 29, 1397

لوگو خانواده جوان

گپ و گفت - خانواده جوان 252

 

 گفتگو با بازیگر پر کار «نیکلاس کیج»

 

کار اصلی من این است که وقت خود را با خانواده‌ام بگذرانم

 

نیکلاس کیج، که در بیش از ۸۰ فیلم نقش‌ آفرینی کرده، به ‌تازگی در فیلمی ظاهر شده که از نظر خودش فیلم ‌ محبوب دیگری در پرونده‌ بازیگری اوست. فیلم «مامان و بابا» نام دارد و ماجرای آن از این قرار است که جنونی فراگیر موجب می‌ شود برت رایان (کیج) و همسرش (سلما بلیر) قصد جان فرزندان خود را بکنند و دو فرزند نوجوان آن‌ها باید هر طور شده ۲۴ ساعت دوام بیاورند تا به دست پدر و مادرشان به قتل نرسند!

 فیلم را برایان تیلر ساخته که پیش از این با کیج در «گوست رایدر: انتقام روح» همکاری کرده است. کیج می‌‌گوید فیلم تیره‌ و تار و کنایه‌‌آمیز «مامان و بابا» یکی از ۱۰ فیلم برتر من طی ۱۰ سال گذشته است. کیج در این گفتگو درباره فیلم جدید خود و حال و هوای این روزهایش گفته است.

 

lپس از آن‌ که فیلمنامه «مامان و بابا» را خواندی، پیش خودت چه فکری کردی؟

llبلافاصله به این فکر کردم که من در این فیلم بازی خواهم کرد. پیش خودم گفتم فیلم پرفروشی خواهد شد. این فیلمنامه اثری اورژینال، تابو محور، تهدید‌آمیز و در عین حال خنده‌‌دار است. همیشه دلم می‌‌خواست در فیلمی بازی کنم که تهدید را به کمدی پیوند می‌‌زند. پیش خودم به این فکر کردم که بازی در این فیلم بسیار لذت‌بخش خواهد بود و به همین خاطر تماشاگر هم از همراهی با آن لذت خواهد برد. این فیلم اثری کمدی در تیره‌ و تارترین حالت ممکن آن است.

l مامان و بابا را یکی از فیلم‌‌های محبوب خودت به حساب آورده‌ای. چرا این فیلم را تا این اندازه دوست داری؟

ll چون از نتیجه‌ کار راضی هستم، چنین احساسی دارم. ساخت این فیلم کار سختی بود، چون ترکیبی از تهدید و کمدی  است. می‌‌خواستم در فیلمی اوریژینال بازی کنم که شباهتی به فیلم‌های دیگر نداشته باشد. خانواده‌ رایان شاید روان‌پریش‌ترین خانواده‌ای باشد که تا به حال در سینما دیده‌ایم. از طرف دیگر، ساخت این فیلم پرمخاطره بود.هیچ کسی دلش نمی‌‌خواست آن را بسازد، چون موضوع آن تابو بود و به همین خاطر ساخت آن ریسک بالایی داشت، اما نتیجه، اثری کنایی، کمدی و هجوآمیز از کار درآمده است.

و...

ادامه مطلب را در مجله خانواده جوان 252 بخوانید.

 

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی