چهارشنبه, مهر 04, 1397

لوگو خانواده جوان

هنرمند - خانواده 598

 

 

ساعتی با نعیمه نظام دوست

بازیگر، تئاتر سینما و تلویزیون

 

سادگی‌ام را در همه نقش‌ها نشان داده‌ام

 


گفتگو: حبیبه نیک‌سیرتی

 

 

 

بر خلاف این که می‌گویند درهای سینما باز است و هر کس بخواهد وارد می‌شود، درهای سینما اتفاقاً بسته است و اگر کسی آشنا به سینما استعداد آدم را نبیند و در کنارش نباشد، به جایی نخواهد رسید. ضمن اینکه باید کوشید و سختی‌ها را تحمل کرد.

 

 

 

 

 

نعیمه نظام دوست که بازی در تئاتر، سینما و تلویزیون، همچنین منشی‌گری صحنه، دستیاری کارگردان و برنامه‌ریزی را در پرونده هنری خود دارد، به سال 1353 در تهران به دنیا آمده، راه هنر را گام به گام پیموده و... در این گفت و گو از کار هنری خود و مسیری که برای رسیدن به امروز پیموده، سخن گفته است.

 

l چگونه فهمیدی که در وجودت استعداد بازیگری نهفته وچه راهی را پیمودی تا برای مردم چهره‌ای آشنا شدی؟

ll از شش سالگی مدام جلو تلویزیون بودم و فیلم می‌دیدم.در آن زمان دوکانال تلویزیونی داشتیم، بعضی‌ها هم ویدیو داشتند و در خانه‌شان فیلم می‌دیدند. ما ویدیو نداشتیم، من همیشه منتظر پنج شنبه و جمعه بودم تا بتوانم در خانه خاله‌ام فیلم ببینم. یادم هست در همان سن و سالن فیلم «برباد رفته» را دیدم و احساس کردم شیفته بازیگری هستم. با این که بچه بودم، آن فیلم حس خوبی در من به وجود آورد و هدفم را مشخص کرد.

از زمانی که به دوره آمادگی رفتم، در گروه سرود و تئاتر مدرسه بودم و فعالیت‌هایم ادامه داشت تا به دبیرستان رسیدم. وقتی دیگر به تئاتر می‌رفتم، با خودم قلم و کاغذ می‌بردم و بعضی دیالوگ‌ها را می‌نوشتم و روز بعد در مدرسه اجرا می‌کردم. پس از پایان دوره دبیرستان، در تالار محراب زیر نظر زهرا صبری دوره بازیگری را گذراندم. در سال 1370 توسط زنده یاد سروش خلیلی به تئاترهای آزاد معرفی شدم و سه سال در تئاتر بازی کردم. در سال 1372 حسین فردرو کارگردانی مجموعه‌ای با عنوان «نوروز 73» را به عهده داشت و من با آن  مجموعه وارد تلویزیون شدم. اولین کار سینمایی‌ام فیلمی بود از مازیار میری که پایان‌نامه دانشگاهی‌اش محسوب می‌شد. آن فیلم فضایی خاص داشت و درباره دختری  با معضلات روانی بود. من آن زمان کاملاً بی‌تجربه بودم و بازی در این کار برایم تجربه‌ای ارزشمند بود.

در سال 1372 که کار تئاتری می‌کردم، روزی نصرا... رادش در تئاتر مرا دید و به کار در «ساعت خوش» دعوتم کرد، تست بازیگری دادم و پذیرفته شدم و از 25 شهریور همان سال به گروه «ساعت خوش» پیوستم. از زمانی که وارد گروه شدم، تئاتر را کنار گذاشتم و به کارهای تلویزیونی پرداختم.در سال 1374 کار در سریال‌های گروه اجتماعی شبکه 1 را با بازی در سریال‌های برنامه خانواده آغاز کردم و  به پیشنهاد یکی از دوستان، در کنار بازیگری، کارهای منشی‌گری صحنه، دستیاری کارگردان و برنامه‌ریزی را هم یاد گرفتم و انجام دادم و اولین کار بازیگری سینمایی‌ام درفیلم «بازی‌های پنهان»، به کارگردانی کریم هاتفی‌نیا بود.

و...

ادامه مطلب را در مجله خانواده 598 بخوانید.

 

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی