چهارشنبه, شهریور 28, 1397

لوگو خانواده جوان

گپی دلنشین با فرهاد بشارتی (بازیگر) - خانواده 594

    

گفتگو: حبیبه نیک‌سیرتی

 

فرهاد بشارتی،  بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون به سال 1345 در شهر رشت به دنیا آمده، کارشناس ارشد بازیگری و کارگردانی است، بازیگری را از دوران تحصیل در دوره راهنمایی، در گروه تئاتری مدرسه پاسارگاد رشت شروع کرده، اولین نقشش، نقش یک روحانی بوده که ترور می‌شود و به شهادت می‌رسد. پس از وقفه‌ای، در دهه 60 فعالیت هنری خود را شروع کرده و تا امروز، بی‌وقفه، با موفقیت ادامه داده و... گفت‌وگویی با این بازیگر داشتیم که می‌خوانید.

 

دوست دارم طنزهای موقعیت را بازی کنم که موقعیتی را به چالش بکشد و در ذهن بماند ودر عین حال تلنگری هم به یکی از معضلات اجتماعی بزند.

به اعتقاد خودم هنوز توانایی‌هایم کشف نشده، حال، نمی‌دانم خودم کم‌کاری می‌کنم یا کارگردان‌ها ریسک نمی‌کنند که نقشی را به من بدهند که صددرصد توانایی‌ام را بتوانم نشان دهم.

 

 

در هیچکدام از نقش‌هایم خودم نبودم

 

l از شروع فعالیت مجددت در تئاتر بگو و  دوره‌هایی که در زمینه هنرت گذراندی.

ll خدمت سربازی من در مشهد گذشت، شهربانی مشهد گروه تئاتری داشت که در مناسبت‌های مختلف نمایش‌هایی اجرا می‌شد و من، با همکاری‌های کوتاهی با آن گروه، بازیگری تئاتر را ادامه دادم. خدمتم که تمام شد، پس از بازگشت به رشت، روزی در گذر از جلو اداره ارشاد، متوجه آگهی پذیرش هنرجو در رشته‌های بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه‌‌نویسی و گریم شدم. بهروز بقایی روزهای پنجشنبه و جمعه برای تدریس بازیگری به رشت می‌آمد، نمایشنامه‌نویسی را بهزاد عشقی که از فیلمنامه‌نویسان و منتقدان گیلان است تدریس می‌کرد و تدریس کارگردانی به عهده امیر ثابت، از کارگردان‌های قدیمی گیلان، بود. نزدیک به سه سال دوره دیدم و همراه با گروهی که همان جا دوره دیده بودند، سه چهار کار روی صحنه بردیم. سپس به دلیل عشق به بازیگری تصمیم گرفتم این رشته را به‌طور آکادمیک و حرفه‌ای دنبال کنم.

و....

ادامه مطلب را در مجله خانواده 594 بخوانید.

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی