چهارشنبه, مهر 04, 1397

لوگو خانواده جوان

تغذیه- - سلامتی - خانواده 607

 

 

 

 

 

خوردنی‌هایی که در کاهش استرس تاثیر دارند

 

شکلات تلخ‌:

یکی از مهم‌ترین مواد غذایی که می‌تواند به شما در کاهش استرس کمک کند، شکلات تلخ است. استفاده از شکلات تلخ سطح هورمون کورتیزول را کاهش می‌دهد. ترشح هورمون کورتیزول و استرس با هم ارتباط نزدیکی دارند.

آجیل‌ها:

آجیل همواره از مهم‌ترین مواد غذایی محسوب می‌شوند که بسیار مغذی هستند. اگر میزان مواد مغذی و اندازه غذاها را بسنجیم، آجیل‌ها نسبت به اندازه‌شان دارای بیشترین مواد مغذی هستند. این مواد پر از فیبر، آنتی‌‌ اکسیدان و دارای اسیدهای چرب اشباع نشده هستند که از میزان فشار خون می‌کاهند. آجیل‌هایی مثل گردو و بادام از مهم‌ترین منابع دریافت امگا 3 محسوب می‌شوند. امگا 3 یکی از موادی است که می‌تواند سطح استرس را به میزان زیادی کاهش دهد.

سیب‌زمینی شیرین:

سیب‌زمینی‌های معمولی بسیار با این سیب‌زمینی فرق دارند. این ماده ارزش غذایی به مراتب بالاتری نسب به سیب‌زمینی‌های معمولی دارد. این ماده غذایی علاوه بر اینکه دارای کارتنوئید و فیبر است که به ترتیب خوش‌ بینی را در فرد افزایش داده، موجب نشاط می‌شود و شاخص قند خون را کاهش می‌دهد. کارتنوئیدها می‌توانند به صورت چشمگیری سطح کورتیزول را کاهش بدهند و از همین رو مصرف سیب‌زمینی شیرین برای مبارزه با استرس مفید است.

و...

ادامه مطلب را در مجله خانواده 607 بخوانید.

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی