دوشنبه, مرداد 29, 1397

لوگو خانواده جوان

تغذیه سلامتي - خانواده 600

 

 

مواد غذایی مضر برای استخوان‌ها شامل انواع ترشی، ماست، مرغ آب‌پز، یخ، غذاهای ساندویچی، سیب‌زمینی، برنج سفید، عدس، چای ترش و میوه کال است

 

 

روزه‌داران، ورزش را فراموش نکنند

در ماه رمضان، یکی از مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید، تجمع چربی است که ورزش از این امر جلوگیری کرده و عمل سوخت و ساز را تسهیل می‌کند. به اضافه این که ورزش تاثیر مثبتی بر توانایی‌های جسمانی، سهم زیادی در افزایش قدرت یادگیری و توانایی‌های ذهنی دارد.

 

پیاده‌روی

امسال ماه مبارک رمضان با آخرین ماه فصل بهار و شروع فصل گرما همزمان شده و به این جهت، روزه‌داران باید قدری بیشتر مراقب حفظ سلامت خود در زمان روزه‌داری باشند، زیرا ممکن است علاوه بر روزه‌داری، گرمای هوا نیز انجام فعالیت‌های جسمی روزانه‌شان از جمله ورزش را با مشکل مواجه ‌کند، اما چگونه باید در طول این ماه ورزش را ادامه داد؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت: تداوم ورزش، راهی مناسب برای سلامت و لذت بردن بیشتر از این ماه مبارک است. اگر فرد اصول تغذیه‌ای صحیح را رعایت کند، می‌تواند در کنار روزه‌داری، به ورزشی منظم و ملایم نیز بپردازد و  سلامت جسمی خود را تامین کند.  

البته باید این نکته مهم را نیز در نظر داشت که چنانچه روزه‌‌داری توام با ورزش نباشد. ممکن است قدرت و استقامت قلبی ـ عروقی با مشکل مواجه شود.

 و...

ادامه مطلب را در مجله خانواده 600 بخوانید.

 

 

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی