چهارشنبه, شهریور 28, 1397

لوگو خانواده جوان

 

حمل و نقل ریلی شخصی

با وجود اینکه امروزه مردم قطار را به عنوان وسیله نقلیه‌ای سنتی می‌شناسند که کمتر از ماشین هوا را آلوده می‌کند، در ایالات متحده، برای شهرهایی که سیستم حمل و نقل محدودی دارند، واحدهای حمل و نقل شخصی سریعی ساخته شده که مقرون به صرفه‌تر است و با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد.  این واگن‌های شخصی در دو اندازه با ظرفیت‌های 6 یا 20 نفر مسافر طراحی شده و طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که می‌تواند از هر دو طرف به عقب یا جلو حرکت کند. هر واگن به طور مستقل کار می‌کند و در مقایسه با قطارهای سنتی، برای مسافران، سفری سریع‌تر و بهتر فراهم می‌سازد.

 

دوچرخه آبی

برای اولین بار، دوچرخه‌ای پدالی به بازار عرضه شده که با برق کار می‌کند و می‌تواند در آب شناور بشود. سیستم این پدال‌ها به گونه‌ای است که اصطکاک را به مقدار زیادی کاهش داده و اجازه می‌دهد تا دوچرخه در آب به سرعت حرکت کند.

 

هود سیار برای آشپزخانه

آشپزخانه‌هایی که از هود یا تهویه هوای مناسبی برخوردار نباشند، هوای سنگینی دارند. به این منظور هود سیاری طراحی شده که می‌تواند در کنار اجاق گاز قرار بگیرد و با کمک فیلترهایی که در آن تعبیه شده، بوهای مختلف و ذرات روغن و چربی را به خود جذب کند. این وسیله با کارآیی زیادی که دارد، در کوچکترین آشپزخانه‌ها هم جای چندانی نمی‌گیرد.

و...

ادامه مطلب را در مجله خانواده جوان 247 بخوانید.

 

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی