دوشنبه, مرداد 29, 1397

لوگو خانواده جوان

 

 

چگونه پاها زیبا بماند؟

پس از یک روز پر مشغله و خسته‌کننده، با انجام یک پدیکور عالی، هم پاهایتان زیبا خواهد شد هم اینکه خستگی‌تان در خواهد رفت. شما می‌توانید این کار آرامش بخش را خودتان در خانه انجام دهید، و حتما نیازی به رفتن به یک سالن زیبایی نیست.

 

پاهایتان را تمیز کنید

برای اینکه پاهایتان زیبا باشد، اول باید مطمئن شوید که بخوبی تمیز هستند. پاهایتان را در یک ظرف یا وان پر از آب گرم به مدت ۱۵ دقیقه فرو ببرید. برای اینکه این مرحله فواید بیشتری برایتان داشته باشد، چند قطره شامپو در آب بچکانید.

 

پاهایتان را لایه‌برداری کنید

بهترین درمان برای پاشنه‌ی ترک خورده استفاده از سنگ پا است. حداقل به مدت ۵ دقیقه با استفاده از سنگ پا، به آرامی از پوست پایتان لایه‌برداری کنید تا پوست خشک شده از بین برود. اگر مویی روی پاهایتان روییده است آن را اصلاح کنید. موهای زائد نیز می‌توانند ظاهر پاهایتان را زشت کنند. از یک لایه‌بردار پا استفاده کنید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه به پاهایتان ماساژ دهید. به پاشنه و نواحی زبر پایتان بیشتر توجه کنید تا نرم و به خوبی رویه‌سایی شوند. پس از اتمام ماساژ، دوباره پاهایتان را در آب گرم فرو ببرید.

 

پاهایتان را به خوبی خشک کنید

حالا پاهایتان را بیرون بیاورید و توسط یک حوله کاملا خشک کنید. نباید حوله را سفت و سخت به پاهایتان بکشید، در عوض به آرامی پاهایتان را خشک کنید. به رطوبت بین انگشتانتان توجه بیشتری کنید، چرا که می‌تواند موجب رشد باکتری‌ها شده و به پاهایتان آسیب برساند.

 

ناخن‌هایتان را کوتاه کنید

پس از اینکه پاهایتان را خشک کردید به آن لوسیون یا کرم مرطوب‌کننده بمالید. پیشنهاد می‌کنم لوسیون یا کرمی را تهیه و استفاده کنید که حاوی ویتامین E باشد. از آنجایی که کاتیکل‌هایتان بخوبی خیس خورده‌اند، به آرامی آنها را به عقب برانید، سپس ناخن‌هایتان را کوتاه کنید.

 

پاهایتان را مرطوب نگاه دارید

خیلی مهم است که پاهایتان آلوده نباشد. برای از بین بردن آلودگی‌ها، پاهایتان را با آب گرم بشویید و ناخن‌هایتان را هم کوتاه و تمیز کنید. سپس یا استفاده از یک مرطوب کننده ۵ دقیقه پاهایتان را ماساژ دهید. برای اینکه پاهایتان را مرطوب نگه دارید، کمی روغن بادام به انگشتان پاهایتان مالیده و آن را به ناخن‌ها و پوست اطراف آن بمالید. روغن بادام، پا و انگشتان پاهایتان را نرم می‌کند. پس از اینکه روغن بادام مالیدید، کمی هم وازلین به پاهایتان مالیده و خیلی آرام ماساژ دهید.

و...

ادامه مطلب را در مجله خانواده 601 بخوانید.

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی