چهارشنبه, شهریور 28, 1397

لوگو خانواده جوان

 

 

 

6 مرحله برای داشتن پوست صاف

 

lحوله را در آب داغ خیسانده روی صورت‌تان بگذارید

این یکی از مراحل پاکسازی پوست است. می‌توانید از بخار نیز برای باز شدن منافذ پوست استفاده کنید. هر روز پوست شما در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار می‌گیرد. به همین دلیل، حتی با شستن صورت احساس نمی‌کنید که پوستتان کاملاً تمیز شده باشد. از این حوله داغ برای باز کردن منافذ پوست و خلاص شدن از شر آلودگی‌هایی که در این منافذ تجمع می‌کنند استفاده کنید، حوله را بیش از حد داغ نکنید.

 

l دستان خود را بشویید:

قبل از شستشوی صورت دستان خود را به خوبی بشویید. دستان شما همیشه در معرض آلودگی و باکتری‌ها قرار دارند. از یک صابون آنتی‌باکتریال خوب استفاده کرده و دستان خود را با آب گرم به خوبی شستشو کنید. اگر در طول روز بیرون از منزل هستید از دستمال‌های مرطوب پاک کننده برای تمیز کردن دست‌ها استفاده کنید.

 

l  از لایه‌بردارها استفاده کنید

یک قاشق غذاخوری شکر و نمک را با هم مخلوط کرده و به آن آب اضافه کنید تا خمیر رقیقی به دست آید. به خوبی هم بزنید و آب اضافی آن را بیرون بریزید. این لایه‌بردار طبیعی به شما کمک می‌کند تا به راحتی آلودگی‌ها را از سطح پوست برداشته و آن را لایه‌برداری کنید. این خمیر را به آرامی و دایره‌وار به روی پوست صورت خود بمالید.

 

lاز آبلیمو استفاده کنید:

آبلیمو در نظافت منافذ پوست بسیار قوی است و آلودگی‌هایی را که ممکن است شوینده‌های پوستی به جا بگذارند از بین می‌برد. فقط بیشتر از ده قطره استفاده نکنید. نگذارید آبلیمو بیشتر از ۳ ثانیه روی پوست شما بماند سپس با آب پوست خود را بشویید و از لطافت پوست خود لذت ببرید.

 

l  صورت تان را با آب سرد بشویید

پوست شما به یک شستشوی آب سرد نیاز دارد تا مجدداً منافذ آن بسته شوند. انجام این مرحله در انتهای پاکسازی پوست شما بسیار اهمیت دارد زیرا اگر منافذ باز بمانند آلودگی بیشتری جذب می‌کنند. صورت خود را در یک ظرف حاوی آب سرد و یخ قرار دهید و یا از تکه‌های یخ برای ماساژ پوست خود استفاده کنید. از یک حوله تمیز استفاده کنید و به آرامی صورت خود را خشک کرده و از پوست لطیف و درخشان خود لذت ببرید!

و...

ادامه مطلب را در مجله خانواده 599 بخوانید.

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی