چهارشنبه, شهریور 28, 1397

لوگو خانواده جوان

 

آرایش صورت در 10 مرحله

 

1 - قبل از هر چیز از یک کرم مرطوب‌کننده روی پوست و لب‌ها استفاده کنید. سپس از کرم پودر یا کانسیلر برای لک‌های روی پوست، حلقه‌های سیاه زیر چشم و هر ناهماهنگی که روی پوست می‌بینید استفاده کنید وسپس آن را محو کنید تا پوست از لحاظ ظاهر لک، جوش یا… نداشته باشد.

 2 - از کرم پودر مقداری روی پوست زیر چشم و دور بینی بگذارید و آن را پخش کنید تا پوست کاملاً ظاهر یکنواختی پیدا کند.

 3 - از پودر صورت برای گرفتن براقی و روغنی بودن و بخشیدن ظاهری سلامت و سرزنده به پوست استفاده کنید (ضمناً استفاده از پودر به دوام آرایش کمک می‌کند) برای این کار از یک فرچه بزرگ استفاده کرده و آن را کمی در پودر زده و سپس روی تمام صورت پخش کنید.

 4 - سپس با یک دستمال کوچک پودر اضافی زیر چشم‌ها را گرفته تا از به هم ریختن آرایش چشم‌ها جلوگیری شود.

 5 – می‌توانید  از یک  سایه به رنگ بادمجانی برای پشت چشم به طوری که از مژه‌ها به سمت ابرو آن را  محوتر کرده و از یک  فرچه  بزرگ استفاده کنید تا فقط یک بار از  سایه برای  پشت چشم استفاده کنید  تا یک سایه خیلی مات داشته باشید و با کمی پودر کناره‌های سایه را  محو کند.) بعضی از خانم‌ها معمولاً از خط چشم مشکی و یا قهوه‌ای استفاده می‌کنند. برای زیباتر شدن  بهتر است از یک سوم خط مژه به سمت بیرون و نه خیلی ضخیم کشیده شود تا آرایش طبیعی‌تر به نظر بیایید.)

 6 - از فرمژه برای حالت دادن به مژه‌ها استفاده کنید سپس ریمل را هم به مژهای بالایی و هم به  مژه‌های پایینی بزنید.

7 - ابروها را با یک فرچه گرد مثل برس ریمل شانه زده سپس با مداد ابرو یا سایه داخل ابروها را پر یا به آن‌ها مدل دهید و دوباره با همان فرچه کوچک ابرو را  شانه کرده تا مداد ابرو ظاهر طبیعی پیدا کند. در  آخر  هم با کمی ژل ابرو دوباره ابروها را  شانه زده  تا مدل ابروها ثابت بماند.

 8 - شما می‌توانید  از رژگونه صورتی یا هلویی با یک  فرچه بزرگ روی گونه‌ها استفاده کنید و سپس با کمی پودر صورت کنارهای آن را  محوتر کرده تا طبیعی‌تر به نظر بیاید.

 9 - یک رژلب کمرنگ بدون استفاده از خط لب  بزنید (رژلب را حتماً با قلم مو استفاده کنید) تا طبیعی و زیباتر به نظر بیاید. در آخر می‌توانید  دوباره پودر بزنید تا هم ظاهری طبیعی داشته باشد و هم  صورتتان برق نزند.

 10 - بعضی وقت‌ها می‌خواهید رژلبتان مشخص‌تر باشد. پس بعد از این که تمامی مراحل بالا را انجام دادید دور لبتان را  با خط لب مشخص کنید. سپس با همان خط لب داخل لب‌ها را پر کنید سپس  از رژلب همرنگ باخط لب را  با قلم مو کمی روی لب رژ بزنید.

 و...

ادامه مطلب را در مجله خانواده 596 بخوانید.

 

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی