دوشنبه, مرداد 29, 1397

لوگو خانواده جوان

 

 

اشکان خطیبی با اسب به تماشاخانه پالیز رفت!

«اشکان خطیبی» که آخرین اثر هنری‌اش در تالار وحدت(کنسرت نمایشی ده سال تنهایی) پس از تمدید اجرا با توقیف مواجه شد با همراهی میثم درویشان‌پور، استندآپ کمدی «‌آن مرد با اسب آمد‌» را در پالیز روی صحنه برده است.

میثم درویشان‌پور، کمدین برگزیده بخش «خنداننده‌‌شو» برنامه «خندوانه» است و استندآپ کمدی «آن مرد با اسب آمد» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «اشکان خطیبی» در تماشاخانه پالیز روی صحنه است. خطیبی در سال‌های اخیر به بازی و کارگردانی تئاتر و همچنین خوانندگی روی آورده و تا حدودی از بازیگری در سینمای ایران فاصله گرفته است.

اندر احوالات نویسنده و گوینده قدیمی رادیو

«صدرالدین شجره» نویسنده و گوینده قدیمی رادیو پس از جراحی چندی قبل خود اکنون دوران نقاهت بعد از عمل را می‌گذراند و در منزل استراحت می‌کند. به گفته پزشک معالج وی، حدود یک ماه طول می‌کشد تا دوران نقاهت شجره به پایان برسد. البته ترمیم نهایی چند ماهی زمان می‌برد.

شجره درباره جراحی انجام شده بیان کرد: چندی پیش طحال خود را عمل کردم که عمل سنگینی بود و گوشه‌ای از لوزالمعده و پانکراست را هم برداشتند. خیلی سرحال نیستم و نمی‌توانم پشت میز بنشینم ولی گاهی به طرح نمایشنامه‌هایی که می‌خواهم، بنویسم، فکر می‌کنم البته به نظرم از یک لحاظ بعد از این همه دوندگی بد نبود که مدتی استراحت کنم.

 

انتشار سروده های «مژده لواسانی»

«مژده لواسانی» را اغلب مردم به عنوان تهیه‌کننده، مجری و سردبیر برنامه‌های رادیو و تلویزیون می‌شناسند اما خوب است بدانید که لواسانی دستی هم بر قلم دارد. تازه‌ترین کتاب مژده لواسانی به تازگی با عنوان «خون انار گردن پاییز است» به کوشش انتشارات «کتاب نیستان» در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد که همراه با این اثر، لوح فشرده خوانش آن با صدای شاعر ضمیمه شده بود.

این اثر آئینی شامل ‌سروده‌های لواسانی است که در آن اشاره کرده که چهار فصل این مجموعه،‌ شعر نیست،‌ بلکه نوشته‌های گاه و بی‌گاه شاعر است که از سر دلتنگی برای اهل بیت (ع) سروده است.

«خون انار گردن پاییز است» در چهار بخش شامل پاییزنگاری،‌ مرثیه‌ای برای آب و آبرو،‌ حواس شهر پرتِ توست و که روز واقعه رفته باشی نوشته شده است.

در یکی از دل‌ نوشته‌های این شاعر درباره امام علی (ع) می‌خوانیم: «نشانه‌ای از این محکم‌تر؟ که تو، تنها تو باید در خانه‌اش متولد و در خانه‌اش شهید شوی. ابتدا و انتهای حیات تو این گونه رقم خورده است،‌ مثل همه زیستنت که در آغوش خدا بوده است، خدایی که کعبه‌اش سینه‌چاک آمدنت شد به شوق و محراب خانه‌اش رستگارت کرد. مرد شماره یک خدا. چیزی جز او ندیدی و ما هم چیزی جز او در تو ندیدیم و این آیین عاشقی است که عاشق و معشوق،‌ یکی می‌شوند، باید بروی، باید بروی که پیامبر سخت دلتنگ است و فاطمه، بی‌تاب. باید بروی و جگر سوخته حسن و سر به نیزه حسین را نبینی، خضر پدرم باید بروی که داغ زینب را تاب نمی‌آوری. باید بروی که تاریخ بداند،‌ چون تو نداشته و نخواهد داشت. تو تنها مرد تاریخی در جغرافیای عشق و ایمان،‌ مرد شماره یک خدا!»

ترخیص مجری پیشکسوت رسانه ملی از بیمارستان

«محمدرحمان نظام اسلامی» گوینده و مجری پیشکسوت رسانه ملی، پس از بهبود شرایط جسمانی‌اش از بیمارستان مرخص شد. مهدی نظام اسلامی، فرزند وی درباره آخرین وضعیت جسمانی پدرش گفت: «به علت شرایط جسمانی و کسالتی که ایشان در پاهایشان احساس می‌کردند، چند روزی را تحت نظر پزشکان در بیمارستان بستری بودند که به لطف خدا با بهبود وضعیتشان مرخص شدند.»

نورالدین جعفری (قائم مقام معاونت صدا)، حامد فاتحی (مدیر روابط عمومی رادیو) و جمعی دیگر از مدیران این رسانه، با حضور در بیمارستان از محمدرحمان نظام اسلامی، مجری، گوینده و گزارشگر رادیو و تلویزیون در دوران دفاع مقدس و جانباز جنگ تحمیلی عیادت کردند.

گفتنی است محمدرحمان نظام اسلامی در دوران دفاع مقدس و در عملیات خیبر سال ۶۲ به علت قطع پا به درجه رفیع جانبازی نائل آمده است.

 

با ما در تماس باشید

  • تهران، خیابان طالقانی، خیابان حافظ، خیابان رودسر غربی، روبروی ساختمان مرکزی وزارت نفت - پلاک 13
  • 02188943807 - 9

اوقات شرعی